Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jest nadzieja na wyhamowanie spadków

15 stycznia 1999 | Ekonomia | CA KS

WIG spadł o 5, 5 proc.

Jest nadzieja na wyhamowanie spadków

Na czwartkowej sesji spadły kursy akcji większości spółek, nawet znacznie więcej niż w środę, jednak popyt, który się pojawił podczas notowań ciągłych, może sugerować koniec gwałtownej bessy.

Zdaniem analityków wszystko teraz zależy od tego, jak zachowywać się będą główne giełdy światowe w związku z sytuacją powstałą w Brazylii. Tego rodzaju paniczne reakcje rynku świadczą dobitnie jak dalece rynki kapitałowe (w tym również i polska giełda) są ze sobą powiązane.

W czwartek obniżyły się ceny 172 spółek, 11 wzrosły, a 17 nie zmieniły się, w tym na rynku NFI spadł kurs 14 funduszy, a jednego nie zmienił się. Minima cenowe zanotowano na akcjach 6 spółek: XII NFI, Groclina, Pemugu, Ebi, Odlewni i Skotanu. Ceny akcji 36 spółek spadły maksymalnie, a tylko kurs akcji spółki Nomi wzrósł o ponad 9 proc. Wszystkie indeksy giełdowe spadły: WIG o 5, 5 proc. i wyniósł 12 847, 5 pkt. , WIG 20 po 5, 8-proc. spadku ukształtował się na poziomie 1216 pkt. , a MIDWIG stracił 4, 2 proc. i wyniósł 766, 1 pkt. WIRR zmalał o 5, 5 proc. do poziomu 1498, 9 pkt. W wyniku oferty ogłoszono 8 nadwyżek sprzedaży, 59 nadwyżek kupna oraz redukcje sprzedaży na akcjach Skotanu, Mieszka, Łukbutu i Ireny.

Za każdą akcję debiutującej na rynku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1596

Spis treści
Zamów abonament