Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jaka piękna katastrofa

17 lutego 1999 | Gazeta | MK

Zawód menedżera wymaga zaawansowanych umiejętnościradzenia sobie z kryzysami

Jaka piękna katastrofa

MAREK KULESZA

Zarządzanie jest zawsze związane z ryzykiem. Tam, gdzie ryzyko -- tam ponadprzeciętna szansa, że pojawi się kryzys. Musimy zżyć się z myślą, że kryzys nas dosięgnie. Pytanie brzmi: kiedy zaatakuje, jak rozpoznać jego symptomy i jak na nie reagować. Zawód menedżera wymaga zatem zaawansowanych u miejętności zarządzania kryzysem. Takiego zarządzania, a by kryzysy nie przeradzały się w katastrofy. Katastrofy raczej nie możesz zaplanować, ale reakcje na nią powinieneś. Gdy wyzwanie nadejdzie -- może być za późno. Przygotuj plan zawczasu. Przećwicz go. Bo kryzys nie powinien być polem treningowym dla niedoświadczonych.

Kryzys jest stanem częstszym niż przypuszczasz

Historia pełna jest kryzysów państwowych. Wojny, zamachy stanu, zamachy na instytucje publiczne, a także kryzysy gospodarcze i finansowe (państwo też może zbankrutować) . Zarządzanie takimi kryzysami tworzy historię. Niektóre państwa przetrwały je, inne w ich wyniku zniknęły z powierzchni ziemi. Niekiedy ich uczestnicy stają się herosami, októrych powstają książki i filmy.

Dla lokalnych społeczności zagrożeniem kryzysowym może być epidemia, powódź, pożar czy wybuch gazu w wieżowcu mieszkalnym. Zadaniem lokalnych władz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1624

Spis treści
Zamów abonament