Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koszt pracodawcy

18 marca 1999 | Prawo | IL

ROZLICZENIA

Świadczeniarzeczowe dla pracowników

Koszt pracodawcy

Niektóre okolicznościowe świadczenia rzeczowe, przyznawane często z okazji świat, są wolne od podatku dochodowego. Dla wypłacającego je pracodawcy stanowią natomiast koszt uzyskania przychodu.

Inaczej wygląda sprawa, gdy są finansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, ponieważ w koszty zalicza się odpisy (zwiększenia) na ten fundusz w momencie wpłacenia ich na jego rachunek. Prywatny pracodawca nie jest ograniczony w dokonywaniu wypłat i świadczeń rzeczowych dla swych pracowników, gdy chodzi o ich rodzaj czy wartość. Co do zasady, tego rodzaju świadczenia jako dochody ze stosunku pracy podlegają podatkowi dochodowemu od osób fizycznych.

Jednakże na mocy § 9 ust. 1 pkt 8 rozporządzenia ministra finansów z 24 marca 1995 r. w sprawie wykonywania niektórych przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. nr 35, poz. 173 ze zm. ) zwolniona od podatku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1649

Spis treści
Zamów abonament