Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strzeżonego Pan Bógstrzeże

15 kwietnia 1999 | Prawo | BZ

LEGISLACJA

Prawo o broni: drugie czytanie

Strzeżonego Pan Bógstrzeże

W przyszłej ustawie nie powinno być przepisów neutralizujących represje wobec nietrzeźwych czy też odurzonych narkotykami posiadaczy broni.

Podczas plenarnego posiedzenia Sejmu 8 kwietnia odbyło się drugie czytanie projektu ustawy regulującej posiadanie w Polsce broni palnej i amunicji. Poddany pod ocenę posłów projekt, przygotowany w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, znacznie różnił się od przedłożonego przez Radę Ministrów w lipcu 1998 r. Jak można sądzić, z punktu widzenia bezpieczeństwa współobywateli różni się in plus.

Przede wszystkim w toku prac nad projektem zdecydowano się zabronić, choć nie pod groźbą kary, bezpośredniego noszenia przy sobie broni przez jej posiadaczy legalnych, lecz w krytycznej chwili znajdujących się (art. 18 ust. 1 pkt 4 projektu) w stanie po użyciu alkoholu lub substancji psychotropowych albo podobnie działającego środka. Posłużenie się bronią przez nietrzeźwego (odurzonego) rodziłoby więc dla komendanta wojewódzkiego policji, jako organu prawnie właściwego, obowiązek cofnięcia pozwolenia na broń. Spotkało się to z natychmiastową ripostą wyznawców tradycyjnej wolności myśliwskiej: "(. .. ) koledzy myśliwi byli na polowaniu w większej grupie, schowali broń do futerału, włożyli...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1672

Spis treści
Zamów abonament