Od nędzy do pieniędzy
MEDIA
Dziesiąta rocznica "Gazety Wyborczej"
Od nędzy do pieniędzy
RAFAŁ KASPRÓW, LUIZA ZALEWSKA
Takiego deszczu milionerów jeszcze w Polsce nie było. Każdy z pakietów akcji, które posiada kilkudziesięciu pracownikówspółki Agora, wydawcy "Gazety Wyborczej", wart jest około miliona dolarów. Niebyłoby to możliwe, gdyby nie wielki sukces, jaki odniósł największy dziś w Polsce dziennik.
Agora to właściciel największego dziennika w Polsce -- "Gazety Wyborczej" i współwłaściciel dziewięciu lokalnych stacji radiowych i jednej rozgłośni ponadregionalnej, drukarni oraz kodowanejtelewizji Canal Plus. Roczny przychódzesprzedaży reklam tylko wsamej "Gazecie Wyborczej" wynosił w 1997 r. 307, 3 mln zł, co stanowiło 73 proc. przychodów spółki. Przykład Agory pokazuje, że można jednocześnie być jedną z najbardziej opiniotwórczych i najbogatszych instytucji w Polsce.
Nie ma wolności bez "Solidarności"
Pierwszy niezależny od władz PRL dziennik powstał dzięki porozumieniu zawartemu podczas obrad Okrągłego Stołu. Ustalono wówczas, że "Gazeta Wyborcza"skorzysta z ulgowych cen reglamentowanego papieru. Tytuł dziennika nawiązywał do czerwcowych wyborów parlamentarnych, w wyniku...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta