Możliwość osiągnięcia przychodu
SňDOWA WYKŁADNIA
Bez numeru samochodu na rachunkach
Możliwość osiągnięcia przychodu
Ustanowiony od 1 stycznia 1994 r. w ust. 21 objaśnień do podatkowej księgi przychodów i rozchodów, stanowiących załącznik do rozporządzenia ministra finansów z 15 grudnia 1992 r. o prowadzeniu podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz. U. nr 9, poz. 496 z późn. zm. ), wymóg zamieszczania w rachunkach numeru rejestracyjnego pojazdu dotyczy wyłącznie samochodów osobowych. Taką tezę o ogólniejszym znaczeniu zawiera wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 20 stycznia 1999 r. (sygn. I SA/ Łd 231/ 97) . Odnoszące się do tej kwestii unormowanie ust. 21 objaśnień do podatkowej księgi przychodów i rozchodów, stanowiących załącznik do obowiązującego dziś rozporządzenia ministra finansów z 14 grudnia 1995 r. (Dz. U. nr 148, poz. 720) w sprawie księgi, są takie same, więc przytoczone wyjaśnienie odnosi się również do aktualnych przepisów.
W wyroku tym znajdują się też istotne rozważania dotyczące związku wydatków ponoszonych przez podatnika jako kosztów uzyskania przychodów z przychodem. Konieczność istnienia tego związku -- jak wynika z wywodów NSA -- wcale nie oznacza, że w wyniku...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta