Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zarys obyczajów

20 maja 1999 | Sport | SS

Zdarza się, że trener widzi na treningu piłkarza, którego nie zna. Okazuje się, że poprzedniego dnia kupili go eksperci od transferów.

Zarys obyczajów

STEFAN SZCZEPłEK

Wroku 1991 najsłynniejsza była koszulka premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego. Nawet w Sejmie zadawano pytanie, czy grając w meczu politycy -- dziennikarze, mógł reklamować niemiecką firmę mleczarską i w ten sposób frustrować polskie krowy. W roku 1995 przebojem stała się koszulka Romana Koseckiego. Kiedy podczas spotkania reprezentacji Słowacji i Polski sędzia wyrzucił go z boiska, piłkarz demonstracyjnie zdjął koszulkę z białym orłem i zdenerwowany cisnął ją w kąt ławki. Nazajutrz mógł przeczytać, że rzucił ją na ziemię i podeptał. Teraz burzę wywołał gracz Legii Cezary Kucharski. Chciał zatrzymać koszulkę, w której strzelił gola Widzewowi. Klub się nie zgodził.

"Masz pan"

Gdyby każdy piłkarz zabierał do domu to, w co klub go ubierze na mecz, to nie tylko Legia poszłaby z torbami. Tym bardziej że kilka miesięcy temu złodzieje włamali się do magazynu Legii i wynieśli stamtąd kilka kompletów sprzętu. Byli tak dobrze zorientowani, jakby codziennie przesiadywali w klubowym baraku. Prośba Kucharskiego nie trafiła więc na podatny grunt. Piłkarz był skłonny pokryć straty klubu, a nawet zapłacić za cały "zdekompletowany...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1702

Spis treści
Zamów abonament