Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za granicą

31 maja 1999 | Ekonomia | AM

Za granicą

EURO BĘDZIE MOCNIEJSZE. Według holenderskiego ministra finansów, obecnasłabość euro w stosunku dodolara amerykańskiego jest tylko czasowa. Jego zdaniem, na korzyść europejskiej w aluty przemawia fakt, że ogółem inflacja w krajach tego regionu utrzymuje się napoziomie ok. 2 proc. Niskie jest też o procentowanie kredytów, co musi doprowadzić do wzrostu gospodarczego, a co za tym idzie -- również do wzrostu wartości euro. Francuski prezydent Jacques Chirac uważa, że nie należy oceniać euro na podstawie wyników gospodarczych za kilka ostatnich miesięcy. Przyznał jednak, iż należy zwrócić uwagę m. in. na Włochy, które powinny zmniejszyć deficyt budżetowy.

JAK ZMNIEJSZYĆ NIEMIECKI DEFICYT. Obniżka deficytu budżetowego, jaką planuje wprowadzić w przyszłym roku rząd niemiecki, jest zbyt mała w porównaniu z oczekiwaniami ministra finansów Hansa Eichela -- wynika z raportu, jaki opublikowano w sobotnich gazetach niemieckich. Rząd proponuje oszczędności ok. 15 mld DEM, tymczasem minister finansów domagał się z większenia tej kwoty do 30 mld DEM. Eichel uważa, że rząd nie ma innego wyjścia jak zwiększenie cięć w wydatkach. W przeciwnym razie konieczne będzie podniesienie wysokości stawek podatkowych.

NIEMCY: PROTESTY PRZECIW...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1711

Spis treści

Konflikt w Kosowie

Zamów abonament