Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Internet to demokracja

10 czerwca 1999 | Moje Pieniądze | PK

SIEa

Chiny blokują wolny dostęp do informacji

Internet to demokracja

Chińczykom nie pozwolono oficjalnie obchodzić dziesiątej rocznicy wydarzeń na placu Tienanmen. Władze nie mogą jednak w pełni kontrolować informacji pojawiających się w Internecie. Tu obowiązuje całkowita wolność słowa, a ze znalezieniem wiadomości i kontaktem z "kontrrewolucjonistami" nie ma żadnych problemów.

Chińscy dysydenci coraz częściej sięgają po elektroniczną sieć w celu komunikowania się ze sobą i wysyłania listów do chińskich urzędów. Internet zapewnia im bowiem anonimowość i możliwość wysyłania informacji na odległość z bezpiecznego azylu w Stanach Zjednoczonych lub państwach europejskich. Chiny przeżywają zaś obecnie eksplozję zainteresowania Internetem, podobną do tej, jaką mieszkańcy Europy i Stanów Zjednoczonych obserwowali kilka lat temu. W zeszłym roku, ok. 600 tys. Chińczyków miało dostęp do międzynarodowej sieci komputerowej, w porównaniu z zaledwie 100 tys. dwa lata temu. Wszyscy musieli jednak podpisywać specjalne,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1719

Spis treści

Rzecz w sieci

Moje Podróże

Zamów abonament