Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wola oporu

25 września 1999 | Plus Minus | KM
źródło: Nieznane

60 LAT PO WRZEŚNIU

Obrona Westerplatte i walki z Armią Czerwoną umocniły naród w walce z obydwoma najeźdźcami - twierdzi Janusz Piekałkiewicz

Wola oporu

W WALCE Z NIEMIECKIM I SOWIECKIM AGRESOREM

POLEGŁO 123 TYS. LUDZI, 133 700 OSÓB ZOSTAŁO RANNYCH

(C) ADM/CAF

KRZYSZTOF MASłOń

Literatura dotycząca wojny czy - jak kto woli - kampanii wrześniowej jest obfita, próżno jednak szukaliśmy dotąd takiej pozycji jak "Polski Wrzesień" Janusza Piekałkiewicza, książka spełniająca oczekiwania zarówno czytelnika dobrze znającego problematykę II wojny światowej, jak i np. ucznia, który pragnie poszerzyć wiadomości uzyskane na lekcji historii.

"Polski Wrzesień" ukazał się w ubiegłym roku nakładem Weltbild Verlag w Augsburgu, dziesięć lat po śmierci autora. Janusz Piekałkiewicz napisał w sumie 32 książki, był pisarzem specjalizującym się w tematyce operacji militarnych i służb specjalnych, kręcił też filmy dokumentalne, m.in. dla telewizji zachodnioniemieckiej 26-odcinkowy serial "Szpiedzy, agenci, żołnierze - tajne akcje II wojny światowej". Sądzę, że jego działalność porównać można do tej, jaką w Polsce ze świetnym skutkiem prowadzi od lat Bogusław Wołoszański.

"Polski Wrzesień" podzielony został przez autora na osiem rozdziałów, osiem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1813

Spis treści
Zamów abonament