Kontynuacja przymierza
Ksiądz Wiesław Niewęgłowski, krajowy duszpasterz środowisk twórczych
Kontynuacja przymierza
W sobotę 25 września kardynał Józef Glemp, prymas Polski konsekruje warszawski kościół środowisk twórczych pod wezwaniem św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła. Świątynia powstała w ekspresowym tempie. Budowa kościoła rozpoczęła się w 1998 roku, a już 13 czerwca 1999 roku poświęcił ją Jan Paweł II. Kościół powstał ze składek twórców oraz hojności jednego z banków. W Polsce jest około 35 tysięcy twórców, z czego 2/3 mieszka w Warszawie; około 10 tysięcy wsparło finansowo budowę kościoła.
ANDRZEJ WIKTOR
Duszpasterstwo Środowisk Twórczych, które ksiądz wymyślił i stworzył przed ponad dwudziestu laty, jest czymś wyjątkowym w skali światowej. Nigdzie twórcy nie są w taki sposób obecni w Kościele jak w Polsce.
WIESŁAW NIEWĘGŁOWSKI: Kontakt Kościoła z twórcami jest stały, trwały i odbywa się w różnych krajach, w sposób dla nich charakterystyczny. Na przykład w Rzymie, w kościele przy Piazza del Popolo jest odprawiana msza dla artystów. Takie miejsce jest także w Paryżu w parafii Sainte Roche, jakąś część artystów grupują również dominikanie. Są także msze dla artystów w Belgii, w krajach...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta