Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Między pracą a odpoczynkiem

08 listopada 1999 | Kraj | NM

USTAWY

Ile będzie wolnych dni

Między pracą a odpoczynkiem

Wątpliwe dobrodziejstwa Dzisiaj rozpoczyna się tydzień z tzw. przedłużonym weekendem. Od najbliższego czwartku do niedzieli sporo osób nie będzie pracować.

Aktywny zawodowo Polak odpoczywa jedną trzecią roku. Część z dwóch trzecich przeznaczonych na pracę spędza mając zwolnienie lekarskie. Przeciętnie jedenaście dni. Pracownicy nie mają jednak zagwarantowanych wszystkich wolnych od pracy sobót i niedziel. Tymczasem w państwach zachodnioeuropejskich przeznaczone na odpoczynek weekendy są oczywistością.

Polscy parlamentarzyści od kilkunastu miesięcy próbują wprowadzić ustawowo 40-godzinny tydzień pracy (zamiast 42-godzinnego), czyli wszystkie wolne soboty. W ubiegły piątek w Sejmie miało dojść do ostatecznego głosowania w tej sprawie, ale marszałek Maciej Płażyński postanowił je przełożyć.

W sprawie skrócenia o 2 godziny tygodniowego czasu pracy - mimo upływu miesięcy - nie ma zgody w koalicji rządzącej. AWS jest za. Unia Wolności przeciw, podobnie jak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1849

Spis treści
Zamów abonament