Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gospodarka za granicą

08 listopada 1999 | Ekonomia | TŚ

ZA GRANICĄ

KOREA: PIENIĄDZE NA STABILIZACJĘ. Rząd Korei wyasygnował kolejne 10 bln wonów (8,3 mld USD) dla funduszu stabilizacyjnego, który ma zabezpieczać depozyty w funduszach powierniczych, kupując od nich obligacje zagrożonych upadłością koreańskich firm, w tym Daewoo. Dodatkowe środki, które zwiększą zaangażowanie rządu do 30 bln wonów, są potrzebne, gdyż przewidywana jest dalsza sprzedaż papierów Daewoo przez fundusze, w których swe pieniądze ma co szósty Koreańczyk. 24 fundusze powiernicze mają papiery dłużne Daewoo warte 27 bln wonów. Rząd przeznaczył też 3 bln wonów na wsparcie dwóch z trzech największych funduszy.

NIEMCY: W PLANACH WYŻSZE PODATKI. Kanclerz Gehrard Schroeder i minister finansów Hans Eichel uzgodnili, że należy podnieść podatki płacone przez bogatych Niemców, aby rząd uzyskał poparcie od lewego skrzydła swej SPD - pisze tygodnik "Der Spiegel". Zwiększony ma być podatek od nieruchomości oraz od zysków z inwestycji.

FRANCJA: REKORDOWE NASTROJE. Indeks nastrojów konsumenckich we Francji wzrósł w październiku do najwyższego poziomu od chwili rozpoczęcia wyliczania tego wskaźnika w 1987 r. Indeks osiągnął wartość minus 3. Zwyżka to efekt szybszego wzrostu PKB i spadku bezrobocia. Rząd przewiduje, że w tym roku PKB we Francji wzrośnie o 2,3 proc., a w 2000...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1849

Spis treści
Zamów abonament