Ligi zagraniczne

06 grudnia 1999 | Sport | DS

LIGI ZAGRANICZNE

Anglia: cztery gole Solskjaera

Leeds United utrzymał pozycję lidera dzięki bramce strzelonej w 90. minucie z karnego przez Iana Harte'a.

Ole Gunnar Solskjaer strzelił cztery gole w 29 minut dla Manchesteru United w meczu z Evertonem. Menedżer Alex Ferguson był zachwycony grą Norwega: "Jest wspaniałym strzelcem, przeprowadza znakomite akcje i jest mądry. Grał dziś bardzo, bardzo dobrze i jestem z niego bardzo zadowolony." Partnerem Solskjaera w ataku był Teddy Sheringham, który też usłyszał od menedżera hymn pochwalny. Ferguson jest w komfortowej sytuacji - nieobecność Andy Cole'a i Dwighta Yorke'a, czyli dwóch najlepszych napastników, nie ma żadnego wpływu na wyniki drużyny. Rezerwowi są czasem od nich lepsi.

Sunderland, największa sensacja rozgrywek, rozbił w pył Chelsea 4:1, a kolejne dwa gole (ma ich teraz 16) dodał do swojej kolekcji lider w klasyfikacji strzelców, Kevin Phillips. Chelsea w tym sezonie potrafi dobrze grać tylko w Lidze Mistrzów.

17. kolejka: - Leicester - Arsenal 0:3 (Grimandi 23, Dixon 53, Overmars 75) - Aston Villa - Newcastle 0:1 (Ferguson 65) - Bradford - Middlesbrough 1:1 (Mills 60 - Ricard 13) - Manchester United - Everton 5:1 (Irwin 26-karny, Solskjaer 29, 43, 52, 58 - Jeffers 7) - Southampton - Coventry 0:0 - Sunderland - Chelsea 4:1 (Phillips 23, 36, Quinn 1, 38 - Poyet 81) - Wimbledon...