Wspólny interes Polski i Francji
Jakie miejsce dla naszego rolnictwa w UE
Wspólny interes Polski i Francji
Rozmowa z Pierre Moraillon, prezesem zarządu Saint Louis Sucre
We wspólnym interesie Polski i Francji leży ocalenie zasad Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej. W imię zachowania tych zasad rolnicy francuscy podejmują wiele działań. I liczą na to, że po wejściu Polski do Unii Europejskiej wesprą ich w tym rolnicy polscy.
Ale polscy rolnicy zasad Wspólnej Polityki Rolnej UE przeważnie nie znają, dlatego przy obecnym stanie wiedzy na ten temat mogliby głosować przeciw integracji Polski z Unią Europejską. Inaczej, czyli za przystąpieniem naszego kraju do UE, opowiada się Polskie Stronnictwo Ludowe. Po jego jednoznacznej w tej sprawie deklaracji poparcie polskich rolników dla integracji z Unią, podobno, znacznie wzrosło.
Takie główne wnioski można było wyciągnąć z wczorajszego, pierwszego w tym roku spotkania europejskiego, które odbyło się w Instytucie Francuskim w Warszawie, pod medialnym patronatem "Rzeczpospolitej". Ze strony francuskiej udział w spotkaniu wziął Yves Salomon - naczelny dyr. Narodowej Federacji Związków Rolników Francji (FNSEA), ze strony polskiej - wiceprezes Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL, Marek Sawicki.
Yves Salomon uważa, że polscy rolnicy będą w przyszłości...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta