Brunatna twarz Europy
Brunatna twarz Europy
- Belgia: Władza w ręce robotników
- Francja: Po pierwsze Francuzi
- Niemcy: Partie pod kontrolą
- Włochy: Od izolacji do rządu
- Dania: Pia dyktuje warunki
Partie skrajnie prawicowe można spotkać w wielu krajach Europy. Łączy je niechętny stosunek do imigrantów oraz hasła głoszące obronę własnego narodu przed zagrożeniami płynącymi z zewnątrz. Na zdjęciu: demonstracja neonazistów w Lipsku (Niemcy).
(C) REUTERS
Partie powszechnie zwane skrajnie prawicowymi - które w rzeczywistości mają programy populistyczno-nacjonalistyczne z elementami społecznymi - można spotkać w wielu krajach Europy. Łączy je niechętny stosunek do imigrantów oraz hasła głoszące obronę własnego narodu przed zagrożeniami płynącymi z zewnątrz. W niektórych państwach są liczącą się siłą polityczną, w innych - wegetują na marginesie.
"Czeka nas rewolta milczącej większości, która wybrała rodzinę, tożsamość, prawo i porządek" - nawoływał przed kilkoma laty lider separatystycznego Bloku Flamandzkiego Filip Dewinter
(C) FORUM
- Agresywna reakcja
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta