Sejm
- Jak gospodarować wodą
- Opłata skarbowa i podatek od czynności cywilnoprawnych
- Za dużo koncesji i zezwoleń
- Zapis Trzecia próba uchwalenia ustawy w ciągu ostatnich dziesięciu lat
Jak gospodarować wodą
Prezes Najwyższej Izby Kontroli Janusz Wojciechowski spotkał się wczoraj z marszałkiem Sejmu Maciejem Płażyńskim. Rozmowa dotyczyła raportu Izby o komputeryzacji ZUS. Dziennikarze pytali marszałka, czy nakłaniał prezesa do szybkiego podpisania i upublicznienia raportu. - Skłania nas do tego wspólne zdanie: pan prezes też nie ucieka od możliwie szybkiego upublicznienia, oczywiście jeśli ma wątpliwości, powinien je zgodnie z procedurą wyjaśnić, a później możliwie szybko przedstawić raport opinii publicznej - powiedział Płażyński. (PAP)
JAKUB OSTAŁOWSKI
Po pierwszym czytaniu, które rozpoczęło wtorkowe obrady, Sejm przesłał do dalszych prac w komisji rządowy projekt nowej ustawy Prawo wodne. Ustawy nie udało się uchwalić w poprzednich dwóch kadencjach. Jej brak dało się odczuć najbardziej w związku z klęską powodzi w 1997 roku.
Obecnie obowiązuje prawo wodne z 1974 rok, w znacznej mierze już zdezaktualizowane. Proponowany przez rząd projekt dostosowuje przepisy prawa wodnego do prawa Unii Europejskiej. Licząca ponad 250 artykułów ustawa ma tym większe znaczenie, że
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta