Zadanie przerosło rząd i samorządy
Zadanie przerosło rząd i samorządy
To, co stało się w tym roku z wojewódzkimi urzędami pracy, przedstawiciele samorządów określają mianem zawracania reformy. Brakuje zarówno pieniędzy, jak i kompetencji do aktywnego zwalczania bezrobocia. Samorządy, w ich odczuciu, nie zostały przygotowane do zadania, które przejęły z początkiem tego roku
Nie chodzi o zasiłki i świadczenia dla bezrobotnych. Nie ma większego znaczenia, kto je będzie wypłacał. Chodzi głównie o aktywne formy zwalczania bezrobocia oraz o Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - podkreślają przedstawiciele samorządów.
Dziś marszałkowie województw mieli się spotkać z prezes Krajowego Urzędu Pracy. Zanosiło się na burzliwą dyskusję, ale do spotkania nie dojdzie. Zarówno prezes, jak i jej zastępca mają kłopoty zdrowotne. Z marszałkami spotkają się przedstawiciele Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
Nie było dyskusji, jest bałagan
Już w 1998 r. wiadomo było, że od 1 stycznia 2000 r. urzędy pracy znajdą się w gestii powiatów i samorządów wojewódzkich. Cały ubiegły rok miał być...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta