Mniej niezadowolonych
Sprawozdanie pełnomocnika
Mniej niezadowolonych
W szpitalu w Ełku
FOT. ADAM KARDASZ
Postulat zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia, w tym podniesienia wysokości składki zdrowotnej, pobrzmiewa od połowy 1998 r. Związki i samorządy skupiające pracowników ochrony zdrowia domagają się jej podniesienia do 10-11 procent. Podobne opinie wyrażał SLD, choć ostatnio wycofał swój poselski projekt nowelizacji ustawy z propozycją podwyżki składki ubezpieczeniowej do 10 procent.
Stanowczym przeciwnikiem podnoszenia składki jest Unia Wolności. Tak więc w najbliższym czasie należy się spodziewać kolejnej "składkowej" batalii. Anna Knysok, pełnomocnik rządu do spraw wprowadzenia powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, napisała w sprawozdaniu, iż "niezbędne minimum środków na opiekę zdrowotną w 2001 r. i w latach następnych zapewnić może składka na ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 8,74-8,95 proc." (obecnie 7,5 proc.). W Ministerstwie Finansów (kierowanym jeszcze przez...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta