Jeśli prezes, to brać może
Kontrowersyjne decyzje prokuratury i sądu
Jeśli prezes, to brać może
- Profesor Antoni Z. Kamiński, szef Transparency International Polska: Prawo do wyłudzania pieniędzy
- Profesor Andrzej Zoll, współtwórca kodeksu karnego, wybrany przez Sejm rzecznik praw obywatelskich: Prokuratura miała słuszność
Marianna Kocela. Fot. Grzegorz Hawałej
Paweł Reszka
Właścicielka sklepu i pizzerii przyznała się do dawania łapówek. Podała świadków, motywy, a w końcu nazwisko prezesa spółdzielni mieszkaniowej, któremu się opłacała. Sprawę zbadała prokuratura i orzekła, że prezes może brać łapówki. Także sąd stwierdził, że to nie jest przestępstwo.
Prokuratura Rejonowa w Lubinie. 5 Ds 62/99 - szara teczka zawierająca 84 strony. Jak na akta prokuratorskiego śledztwa w sprawie łapówkarstwa - niewiele. Mimo to zawartość teczki jest wyjątkowo kłopotliwa dla tutejszych stróżów prawa i sprawiedliwości. Zawiera bowiem decyzje, które kłócą się ze zdrowym rozsądkiem zwykłego śmiertelnika.
Ja dawałam, a on brał
17 listopada 1998 roku. Rozprawa przed Sądem Gospodarczym w Legnicy. Marianna Kocela, właścicielka sklepu i pizzerii, prawuje się ze Spółdzielnią
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta