Spółdzielczych ubyło, ale są silniejsze
W 1999 r. doszło do rekordowej liczby połączeń, dzięki którym znacząco wzrosły przeciętne fundusze własne
Spółdzielczych ubyło, ale są silniejsze
- Największe banki spółdzielcze w 1999 roku - tabela
Ubiegły rok był okresem ogromnych zmian w sektorze banków spółdzielczych. Doszło do rekordowej liczby połączeń, dzięki którym znacząco wzrosły przeciętne fundusze własne BS. Udział sektora w aktywach systemu bankowego znowu się nieco zmniejszył, ale spadek jest nieznaczny. Według NBP, wyniki finansowe w 1999 r. wskazują, że banki spółdzielcze rozpoczęły proces ograniczania kosztów.
Według danych Narodowego Banku Polskiego w 1999 r. w sektorze banków spółdzielczych doszło do rekordowej liczby połączeń, w wyniku których liczba BS zmniejszyła się z 1189 do 781, czyli o 408 banków. Z tej liczby jeden bank postawiono w stan likwidacji, a jeden został zawieszony i na mocy decyzji Komisji Nadzoru Bankowego przejęty przez inny bank komercyjny (w styczniu 1999 r. Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Sopocie został przejęty przez Bud-Bank). Na koniec ubiegłego roku 780 banków było zrzeszonych w 11 bankach regionalnych i zrzeszających, a Spółdzielczy Bank Rozwoju Samopomoc Chłopska, jako jedyny będący
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta