Bank powiatowy
BS Sokołów Podlaski przyłączył 5 banków
Bank powiatowy
Sala operacyjna Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim
FOT. ADAM KARDASZ
Jednym ze skutków łączenia się banków spółdzielczych jest powstanie instytucji aspirujących do miana banków powiatowych. Jak widać z naszego rankingu, nazwa Powiatowy Bank Spółdzielczy pojawiła się przy kilku instytucjach, a ponieważ okres fuzji jeszcze się nie zakończył, ich liczba może wzrosnąć.
Powstawaniu "banków powiatowych" sprzyjała - oprócz wymuszonej przez Komisję Nadzoru Bankowego konsolidacji banków spółdzielczych - reforma administracyjna, w wyniku której, po ćwierćwieczu przerwy, na mapach Polski znów pojawiły się powiaty. Zgodnie z uchwałą Komisji Nadzoru Bankowego, banki spółdzielcze musiały osiągnąć próg funduszy własnych będący równowartością 300 tys. ecu (teraz euro), co dla większości oznaczało konieczność połączenia się z innym bankiem. O tym, jaki bank będzie przyłączającym, a jaki przyłączanym, często decydowało to, gdzie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta