Dwa lata po kryzysie
Lepiej, ale jeszcze nie dobrze
Dwa lata po kryzysie
Poprawa gospodarki rosyjskiej nie rozwiązała wszystkich problemów. Nadal nie są wypłacane zaległe pensje, a wielu Rosjan żyje poniżej minimum socjalnego. Na zdjęciu: kantor wymiany walut w Moskwie. Kurs rubla był w wtedy najwyższy w tym roku, znacznie wyższy, niż zapisane w budżecie na ten rok 32 ruble za dolara.
FOT. (C) AP
Wysokie ceny surowców i dewaluacja rubla pozwoliły Rosjanom na znacznie szybsze odbudowanie gospodarki, niż to wcześniej prognozowano. Najtrudniejsze jest jednak do odzyskanie zaufanie rynków finansowych, które głęboko się na Rosji zawiodły.
Nie zostały jeszcze do końca wyjaśnione losy pieniędzy pożyczonych Rosjanom przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy. I choć przedstawiciele funduszu twierdzą, że nie ma dowodów na to, że to właśnie pieniądze ich instytucji znalazły się na prywatnych kontach za granicą, to nawet rosyjscy prokuratorzy mają co do tego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta