Kto stracił, a kto znalazł pracę
Tam, gdzie działają specjalne strefy ekonomiczne, stopa bezrobocia jest niższa
Kto stracił, a kto znalazł pracę
- Absolwenci na rynku pracy
Ukończenie elitarnych studiów - prawniczych, ekonomicznych czy menedżerskich - wcale nie musi gwarantować atrakcyjnej pracy. Bardziej liczyć się będą umiejętności niż wykształcenie. Postanowiliśmy sprawdzić, w jakich branżach w tej chwili najłatwiej znaleźć pracę.
Najkorzystniejsze warunki do powstawania nowych miejsc pracy stwarzają specjalne strefy ekonomiczne, w których prowadzący działalność gospodarczą mogą liczyć na ulgi i zwolnienia. W tej chwili takich stref jest 17 - w Mielcu, Katowicach, Suwałkach, Legnicy, Łodzi, Wałbrzychu, Kamiennej Górze, Kostrzyniu i Słubicach, Słupsku, Starachowicach, Tarnobrzegu, Tczewie, Olsztynie, Żarnowcu, Krakowie i Modlinie.
Pojedyncze oferty
W Mielcu najwięcej miejsc pracy zapewnia Specjalna Strefa Ekonomiczna "Euro-Park". Produkująca panele firma Melnox-Kronowood poszukuje kierowców z kategorią C i F, czyli z uprawnieniami do prowadzenia aut ciężarowych z przyczepami, głównie do przewożenia drewna. Ostatnio firma ta złożyła 13 ofert dla kierowców.
W Mielcu poszukiwani są również agenci ochrony. Firma ochroniarska Kobra poszukuje 10 osób, a Bezpol - kilka razy tyle. Z kolei
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta