Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fundusz przyjaciół

30 marca 2001 | Kraj | BK AM
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Kolejne wątki afery na Śląsku Urząd Kontroli Skarbowej potwierdził informacje "Rzeczpospolitej" o związkach między pracownikami urzędu wojewódzkiego, Aleksandrem Ćwikiem i grupą Iurator

Fundusz przyjaciół

Fundusz ma swoją siedzibę w niedawno wyremontowanej willi Luisa Dame. Budynek stoi przy jednej z bocznych uliczek w centrum Katowic. Jest prawdziwą perłą architektury. Przed drugą wojną światową mieścił się w nim konsulat niemiecki.

FOT. RAFAŁ KLIMKIEWICZ

BERTOLD KITTEL, ANNA MARSZAłEK

Kierowany przez byłego wspólnika kancelarii Iurator Fundusz Górnośląski działał jak bank przysług dla członków nieformalnej grupy Iuratora - ustalili inspektorzy kontroli skarbowej. Zdaniem kierownictwa funduszu zarzut jest niezasadny.

Fundusz Górnośląski

To jedna z najpotężniejszych spółek skarbu państwa na Śląsku. Ta spółka akcyjna z 92-procentowym udziałem skarbu państwa (pozostałe 8 proc. mają gminy) powstała, by wspierać lokalną gospodarkę. Skarb państwa opłacił w nim kapitał akcyjny od 1996 do 1998 r. w wysokości 100 mln zł. Fundusz działa na mocy "Kontraktu dla województwa katowickiego". - W ciągu roku mamy obrót na poziomie 100 milionów dolarów - mówi prezes Marek Pałus. Fundusz działa m. in. poprzez tzw. spółki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2278

Spis treści

Wspomnienia

Fotoreportaż

Zamów abonament