Postanowienie Sądu Najwyższego - Izby Karnej, z dnia 27 kwietnia 2001 r. (sygn. akt I KZP 7/01)
Sąd Najwyższy Izba Karna w Warszawie na posiedzeniu w sprawie M. S., po rozpoznaniu, przekazanego na podstawie art. 441 § 1 k.p.k., przez Sąd Okręgowy w Krakowie, postanowieniem z dnia 23 stycznia 2001 r. zagadnienia prawnego wymaga zasadniczej wykładni ustawy:
Czy dozorca ustanowiony decyzją komornika w toku postępowania egzekucyjnego jest osobą zajmującą się sprawami majątkowymi o jakich mowa w art. 308 k.k.?
postanowił : odmówić podjęcia uchwały.
U Z A S A D N I E N I E
Prokuratura Rejonowa dla K. - N. H. oskarżyła M. S. o to, że w K., pomiędzy 22 listopada 1994 r. a dniem 27 maja 1999 r., w celu udaremnienia wykonania orzeczenia sądowego usunął ruchomości prawomocnie zajęte przez Komornika Sądu Rejonowego dla K. - N.H. o wartości 6.500 zł. na szkodę wierzyciela J. B., to jest o przestępstwo z art. 300 § 2 kk.
Sąd Rejonowy dla K. - N. H. wyrokiem z dnia 29 września 2000 r. uniewinnił tego oskarżonego, ustalając, iż swoim działaniem nie wypełnił on znamion zarzucanego mu przestępstwa z art. 300 § 2 kk.
Wyrok ten zaskarżyła apelacją, wniesioną na jego niekorzyść, Prokuratura Rejonowa dla K. - N. H., zarzucając obrazę przepisów prawa materialnego, to jest art. 300 § 2 kk w zw. z art. 308 kk. W apelacji tej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta