Pomożecie - Pomogliśmy
Pierwszy rok Gierka - od grudnia 1970 do grudnia 1971
Pomożecie? - Pomogliśmy
FOT. ADM/MAREK LANGDA
Dziesięć tysięcy osób na pogrzebie Edwarda Gierka w Sosnowcu Zagórzu, dziesiątki delegacji, morze kwiatów, wieńce - także od Prezydenta RP. Hymn państwowy, oklaski i szczery żal wielu ludzi po dawnym przywódcy PZPR. I dużo łez. "To był taki człowiek, że nad jego grobem można tylko płakać - mówiła płacząc jedna z płaczących kobiet" - relacjonowała przebieg pogrzebu "Trybuna".
W lutym tego roku prasa doniosła o istnieniu Społecznego Komitetu Budowy Sali Gimnastycznej im. Edwarda Gierka we wsi Waszkowskie pod Sieradzem.
Jedenaście lat temu niebywały wręcz sukces odniosła jego, napisana razem z Januszem Rolickim, książka wspomnieniowa "Przerwana dekada" - sprzedano milion egzemplarzy.
Na liście rankingowej "100 postaci, które miały największy wpływ na dzieje Polski", opublikowanej w 1996 roku przez londyński "Puls", nazwisko Edwarda Gierka znalazło się (z bardzo surową oceną, ale jednak) na 92. pozycji.
56 proc. badanych Polaków twierdzi, że najlepiej żyło im się za Gierka.
Zanim historycy i socjologowie opiszą, na czy polega fenomen zaniku negatywnych emocji wobec dawnego I sekretarza PZPR i swoista jego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta