Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dylematy zwolnionych z pracy

07 grudnia 2001 | Prawo | RM

Redakcyjny dyżur telefoniczny

Dylematy zwolnionych z pracy

Przedstawiamy drugą część relacji z wtorkowego dyżuru telefonicznego poświęconego kwestiom nawiązywania i rozwiązywania stosunków pracy. Wątpliwości czytelników wyjaśniały ANNA HINTZ, dyrektor Departamentu Prawnego w Głównym Inspektoracie Pracy, oraz ANNA TOMCZYK, starszy specjalista w tym departamencie.

Czy można jednocześnie domagać się przywrócenia do pracy i odszkodowania? Dyrekcja robi wszystko, żeby mnie nie przyjąć. Stanowisko pracy nadal istnieje.

Sąd albo przywraca do pracy, albo zasądza odszkodowanie na rzecz zwolnionego. Może się zdarzyć, że uzna roszczenie o przywrócenie do pracy za niemożliwe lub niecelowe, a zainteresowanemu przyzna odszkodowanie. Do sądu występuje się jednak tylko z jednym żądaniem: albo przywrócenia do pracy, albo wypłaty odszkodowania.

W poniedziałek wróciłam do pracy po urlopie macierzyńskim i od razu dostałam wypowiedzenie z przyczyn ekonomicznych. W piątek...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2489

Spis treści

Ubezpieczenia

Zamów abonament