Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

27 grudnia 1994 | Ekonomia | AK

Informacje

Prywatyzacji najbardziej potrzeba zdrowego

rozsądku

Rozmowa z Wiesławem Kaczmarkiem, ministrem przekształceń własnościowych

Pomówmy o prywatyzacji kapitałowej: zamierzenia odnośnie do dochodów, ponad 15 bln zł, są większe niż kiedykolwiek. Czy nie ma pan obaw, że ministerstwo ich nie uzyska?

Obawy były zawsze, od początku przebiegu procesów prywatyzacyjnych, ale teraz rzeczywiście bardzo wysoko podnieśliśmy poprzeczkę. Nie u krywam, że powodzenie tego programu zależy o d tego, czy zdążymy z projektem prywatyzacji sektora tytoniowego. Liczę tu na współpracę Ministerstwa Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Póki co, projekt nie został jeszcze uzgodniony.

Idzie nam ostatnio niezwykle trudno. Po ostatniej konferencji uzgodnieniowej pozostały rozbieżności zgłoszone przez ministra rolnictwa i mam nadzieję, że KERM je rozstrzygnie. Po ustaleniu reguł gry można by przystąpić do prywatyzacji tych zakładów. Pozostałe projekty prywatyzacyjne dotyczą m. in. przemysłu cementowego, sodowego, części elektroenergetyki, Winiar. Nie wiem, czy zdążymy rozpocząć w 1995 r. prywatyzację dużych firm o charakterze handlowym, dystrybucyjnym, jak PHS, zajmujące się hurtem spożywczym, Domy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 358

Spis treści
Zamów abonament