Rozwód z mieszkaniem
Rozwód z mieszkaniem
Kwestie dziedziczenia mieszkań i nabywania praw do nich to temat budzący wiele emocji i kontrowersji, nie każdy bowiem lokal można odziedziczyć. W naszym wakacyjnym cyklu staramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. Dziś, na życzenie czytelników, zajmiemy się sprawą podziału praw do mieszkania po rozwodzie.
Aby prawo nie wygasło
W czasie sprawy rozwodowej sąd powierzył mi wyłączną opiekę nad dzieckiem. Orzekł też eksmisję męża z naszego mieszkania lokatorskiego, choć to on przed laty otrzymał przydział lokalu. Mąż złożył apelację i eksmisję oddalono. Ustalono, że każdemu z nas przysługuje osobny pokój i wspólne użytkowanie kuchni i łazienki. Ze względu na dobro dziecka nie chcę dłużej tak mieszkać. Czy mogę się od tego orzeczenia odwołać?
Katarzyna P.
- Oddalenie przez sąd eksmisji, w czasie sprawy rozwodowej, nie oznacza, że byli małżonkowie dożywotnio będą mieszkać razem - mówi Jerzy Krzekotowski, specjalista prawa mieszkaniowego. - Ponadto eksmisja jednego z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta