Powiedzieli Rzeczpospolitej
Arcybiskup Józef Życiński
Nasza rzeczywistość, nasza kultura nie może funkcjonować bez Boga. Dzisiaj miało miejsce żywe tego potwierdzenie. Siedzący obok mnie na krakowskich Błoniach arcybiskup Lyonu, patrząc na wiwatujące tłumy, powiedział: "W wielu miejscach byłem, ale czegoś podobnego nigdy nie widziałem". Spotykając rano wielu niewyspanych ludzi idących na Błonia, zastanawiałem się: "Dlaczego ich tylu idzie? Dlaczego tylu młodych zbiera się przed Pałacem Arcybiskupim, żeby przez dwie minuty ujrzeć papieża? ". To ogromny głód Miłosierdzia Bożego w ludzkich duszach. Wszelkie próby zagłuszenia go będą kończyć się rozczarowaniem. Jestem przekonany, że owoce tych dzisiejszych słów będziemy przez długi czas zbierać.
To, przed czym Ojciec Święty nas ostrzegał, przed manipulacjami genetycznymi, wyznaczaniem granic życia ludzkiego, stanowi wielkie przesłanie humanitarne. To obrona wartości życia ludzkiego.
Ojciec Jacek Salij, dominikanin
Pragnieniu Ojca Świętego, aby sanktuarium w Łagiewnikach stało się "promieniującym na cały Kościół ośrodkiem kultu Miłosierdzia Bożego", zostało dane ciało - nie tylko w postaci kościoła, jaki Ojciec Święty mógł w niedzielę konsekrować, ale przede wszystkim poprzez akt publicznego zawierzenia Miłosierdziu Bożemu. W czasach tak...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta