Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łączenie i dzielenie spółek

12 listopada 2002 | Dobra firma | DN

"RZECZPOSPOLITA", SŁUCHAM...

Łączenie i dzielenie spółek

W ubiegłym tygodniu na pytania czytelników odpowiadał prof. Stanisław Sołtysiński WSPÓŁTWÓRCA KODEKSU SPÓŁEK HANDLOWYCH, PARTNER KANCELARII SOŁTYSIŃSKI, KAWECKI, SZLĘZAK

Jak powinniśmy postąpić, jeśli chcemy zlać do jednej firmy działalność prowadzoną przez kilka naszych spółek i ich oddziałów? Oddziały tak się rozrosły, że wypadałoby je albo wydzielić jako osobne spółki, albo zdyscyplinować osoby, które je prowadzą i wchłonąć niejako na powrót do organizmu, który je wygenerował. A może trzeba je tylko zlikwidować? Nie chcielibyśmy jednak tracić rynku ani majątku, który dzięki nim zdobyliśmy. Tym bardziej że wtedy osoby, które prowadzą oddziały, zawłaszczyłyby cały nasz dorobek. Nasza spółka z o.o. z kapitałem zakładowym w wysokości 5 tys. zł i z siedzibą w Warszawie ma pięć oddziałów w innych miastach. Poza tym ci sami wspólnicy założyli jeszcze dwie spółki z o.o., z kapitałem po 4 tys. zł, ale z innym zakresem działalności. Firmy te jednak źle funkcjonują, warto więc połączyć ich majątek i stworzyć jedną mocniejszą. Nie wiemy jednak, jak to najszybciej i najtaniej zrobić.

  • W istocie pytacie państwo o dwie rzeczy. Pierwszy problem to konsolidacja (zlanie) spółki z jej
  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2771

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament