Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nadmiar troski o upośledzonych

28 stycznia 2003 | Publicystyka, Opinie | JA
źródło: Nieznane

Polemika Po wstąpieniu do UE najbardziej twórczy Polacy muszą w kraju otrzymać porównywalne z europejskimi warunki do pracy

Nadmiar troski o upośledzonych

RYS. MIROSŁAW OWCZAREK

JANUSZ A. MAJCHEREK

Wyrażone ostatnio na łamach "Rz" przez Ryszarda Bugaja, Edmunda Szota, Macieja Łętowskiego i Marcina Króla wezwania do wsparcia środowisk społecznie i ekonomicznie upośledzonych są jednostronne, bo nie podają sposobów na przyspieszenie rozwoju całego kraju, bez czego problemów socjalnych trwale się nie rozwiąże. Chodzi przecież nie o doraźną poprawę sytuacji jednej grupy, lecz całego społeczeństwa.

Polemika z Bugajem ( "Narodziny oligarchii" , "Rz" nr 4 z 6 stycznia) jest najtrudniejsza, bo zarzuca on dziennikarzom, że należą do grup o wysokich dochodach i dlatego zwalczają jego pomysły zwiększenia progresji podatkowej oraz wprowadzenia stawki 50-procentowej od najwyżej zarabiających. Trudno udowodnić, że się nie jest wielbłądem, poprzestańmy na konstatacji, że pozostaje on osamotniony w przekonaniu, iż obecnie kraj dla rozwiązania problemów ekonomiczno-społecznych potrzebuje wzrostu podatków.

Niemożliwa jest także dyskusja z Marcinem Królem ( "Znikająca bieda" , "Rz" z 25-26 stycznia), bo skoro zaprzecza on, że biedę przezwycięża bogactwo, to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2834

Spis treści
Zamów abonament