Karta się odwróciła

28 stycznia 2003 | Sport | JK

Futbol amerykański - 37. Super Bowl: Mecz zaczął Sebastian Janikowski - Tampa Bay Buccaneers - Oakland Raiders 48:21

Faworytem byli Raiders, chociaż w lidze lepszy bilans mieli Buccaneers. Jednak Rich Gannon, quarterback z Oakland, najbardziej wartościowy gracz sezonu, aż pięć razy podawał w ręce rywali (to niechlubny rekord Super Bowl). Dwa razy piłkę łapał Dexter Jackson z Tampa Bay, co kończyło się przyłożeniami dla jego drużyny - został za to graczem finału. Najmocniejszy atak NFL nie istniał przy najsilniejszej obronie.

Gdy na ekranie, w nieodłącznej czapeczce skrywającej łysinę, pojawił się Sebastian Janikowski, w warszawskim barze Champions rozległy się oklaski. Polak rozpoczął mecz, w piątej minucie kopnął lewą nogą z 40 jardów i było 3:0 dla Raiders. W ósmej minucie wyrównał Martin Gramatica z Buccaneers, który - jak zwykle przed kopnięciem - kilka razy się przeżegnał. To samo zrobił na początku drugiej kwarty. Tymczasem...