Widziane z rynku, Praca dla młodych, Amerykanski projekt
- Widziane z rynku
- Praca dla młodych
- Amerykanski projekt
Widziane z rynku Unijna polityka społeczna
Coraz bardziej rośnie zainteresowanie tym, co Unia Europejska wniesie do naszych doświadczeń w różnych sferach rzeczywistości. Dziennikarze, badacze, politycy i zwykli ludzie traktują wejście do Unii jak przejście Rubikonu - od tego dnia ma się coś w Polsce zmienić.
Dobrze jest mieć nadzieje, one stymulują do działania. Jeszcze lepiej jednak, jeśli są oparte na mocnych podstawach. Polska przyszłość zależy od nas samych. Wejście do Unii daje nam dodatkowe atuty, ale, czy będziemy umieli je spożytkować, na pewno już tylko my możemy określić.
Jak to jest ze wspólnotową polityką społeczną? Kiedy w 1961 r. przyjmowano Europejską Kartę Społeczną z 19 wyraźnie określonymi prawami, traktowano ten dokument jako zbiór zaleceń dla państw EWG. Praktyczna realizacja praw zależała od polityki konkretnego kraju. Na poziomie rodzącej się wspólnoty ważne były deklaracje, a z czasem dyrektywy, tworzące przesłanki prawne konkretnych rozwiązań, np. warunków przeprowadzania zwolnienia grupowego.
Z biegiem lat...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta