Finanse; Surowce; Giełdy - 28.02.2003
- Finanse : Popyt na obligacje
- Surowce : Ceny złota w dół
- Giełdy : Odbicie od dna
Popyt na obligacje
Kurs dolara i euro na fixingu NBP
Plotki wpłynęły wczoraj na kurs euro do dolara. Znaczne osłabienie dolara miało zaś wpływ na naszą walutę. Inwestorzy zagraniczni kupowali polskie obligacje, głównie 5- i 10-letnie.
Kurs dolara zmieniał się z godziny na godzinę. Przed południem był stabilny. Gdy pojawiła się plotka, że Irak nie będzie współpracował z ONZ, amerykańska waluta mocno osłabiła się i za euro płacono 1,0830 dolara. Kolejna niesprawdzona informacja, że Husajn postanowił zniszczyć rakiety Al-Samud 2, sprawiła, iż kurs znacznie się zmienił i euro kosztowało 1,0760 dolara. Dolar umocnił się w czwartek w stosunku do euro po opublikowaniu znacznie lepszych, niż oczekiwano, danych o styczniowych zamówieniach na dobra trwałe w USA. Zamówienia wzrosły o 3,3 proc. Analitycy spodziewali się wzrostu tylko o 1,2 proc.
Późnym popołudniem naszego czasu za euro płacono 1,0770 dolara.
Na naszym rynku było wczoraj spokojnie, obroty były niewielkie. Analitycy twierdzą, że ci, którzy chcieliby zainwestować w naszą walutę, czekają, jakie będą konsekwencje wojny z Irakiem. Ci, co już zainwestowali, nie widzą powodów, żeby złote sprzedawać. W ciągu dnia za...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta