Naśladowcy New York 1
Nowy typ dziennikarstwa telewizyjnego
Naśladowcy New York 1
Nadający przez 24 godziny na dobę nowojorski kanał informacyjny New York 1 zaczął emitować swój program we wrześniu 1992 roku. Oglądać go może 1, 3 miliona gospodarstw domowych w pięciu dzielnicach Nowego Jorku -- czyli wszyscy, którzy odbierają w tym mieście telewizję kablową. Chociaż należący do koncernu Time Warner New York 1 jeszcze nie przynosi zysków, nowatorskie podejście jego twórców do dziennikarstwa telewizyjnego wywołało ogólnoświatowe zainteresowanie.
Próśb o zgodę na odwiedzenie siedziby New York 1, mieszczącej się w przerobionym na studia telewizyjne dawnym budynku dworca autobusowego przy 42 Ulicy i 10 Alei na Man-hattanie, było tak dużo, że kierownictwo kanału zaczęło żądać zapłaty za konsultacje udzielane zwiedzającym podczas wycieczki po pomieszczeniach New York 1. "Gdybyśmy nie brali pieniędzy, stracilibyśmy całe nasze życie jako przewodnicy wycieczek za darmo" -- wyjaśnia Paul Sagan, założyciel New York 1 ijednocześnie wicedyrektor pionu telewizji kablowej w Time Warner. Minimalna opłata za jednodniową wycieczkę, połączoną z wyjaśnieniem, w jaki...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta