Restrukturyzacja albo import
Przemysł tekstylny
Restrukturyzacja albo import
Wskaźniki ekonomiczne ostatnich dwóch lat odnoszące się do przemysłu tekstylnego wskazują, iż przemysł ten wychodzi z recesji, zaś jego wyroby sprzedają się coraz lepiej tak w kraju, jak i zagranicą. Nie znaczy to jednak, że ta dziedzina przemysłu kłopoty ma już za sobą. Bardzo wysoka jest dekapitalizacja parku maszynowego, brakuje środków na restrukturyzację oraz środków obrotowych na bieżącą działalność. W efekcie -- obserwowane przejawy ożywienia mogą ulec ponownemu zahamowaniu. Gdyby do tego doszło, musielibyśmy od nowa budować przemysł tekstylny bądź też importować gotowe wyroby i to na znaczną skalę.
W 1993 r. działało około 350 przedsiębiorstw włókienniczych, z atrudniających ponad 170 tysięcy osób. Blisko 200 tysięcy pracowników było zatrudnionych w 600 przedsiębiorstwach odzieżowych. Do największych branż pod...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta