Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rzeczpospolita Czytelników; 16.05.2003

16 maja 2003 | Prawo | AG

Rzeczpospolita Czytelników

Prawo dewizowe: Zagraniczne konta i plany zakupu nieruchomości

Poprzednie odcinki: www.rzeczpospolita.pl/prawo/porady.html

Wczoraj w naszej redakcji odbył się telefoniczny dyżur poświęcony prawu dewizowemu . Obowiązuje ono w nowej treści od 1 października 2002 r. i stale budzi zainteresowanie czytelników. Wyjaśnień na temat m.in. zakładania zagranicznych kont, wywozu gotówki i zaciągania za granicą pożyczek udzielał mec. Jarosław Bieroński z kancelarii Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak.

Czy polska spółka z o.o. może zaciągnąć na Węgrzech pożyczkę na potrzeby swojej działalności gospodarczej? Czy byłoby to możliwe, gdyby pożyczone pieniądze miały być wykorzystane na cele osobiste, np. na budowę domu przez obywatela polskiego?

Nie ma przeszkód, aby polski przedsiębiorca zaciągnął na Węgrzech pożyczkę w złotych lub walutach wymienialnych, w tym także w forintach węgierskich, euro czy USD, przeznaczając pożyczone środki na działalność gospodarczą. Węgry należą do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), a zaciąganie pożyczek w państwach członkowskich tej organizacji nie podlega w Polsce ograniczeniom prawnodewizowym. Pożyczkę taką można zaciągnąć w banku lub firmie z siedzibą na Węgrzech, a także od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2924

Spis treści
Zamów abonament