Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

SARS i demokratyzacja

16 maja 2003 | Publicystyka, Opinie | PG
źródło: Nieznane

Jednak nawet jeśli walka z nietypowym zapaleniem płuc w Chinach zakończy się pomyślnie, to nie zmieni to faktu, że ten kraj o mały włos uniknął prawdziwej katastrofy, której byłby sam sobie winny

SARS i demokratyzacja

W chińskich miastach epidemię udało się zatrzymać, ale Chińczycy nadal bardzo boją się wirusa

(C) REUTERS

Skutki epidemii SARS w Chinach wykraczają daleko poza medycynę. Atak choroby obnażył słabości chińskiego systemu politycznego.

Od mniej więcej tygodnia w Pekinie odnotowuje się około 40-50 nowych przypadków SARS dziennie. Jeśli wierzyć doniesieniom oficjalnych chińskich mediów, drastyczne środki podjęte przez władze lokalne w wielu prowincjach, włącznie z przymusową kwarantanną osób powracających z Pekinu i innych miejsc dotkniętych SARS, przyniosły skutki. W miastach epidemię udało się zatrzymać.

Pierwszy przypadek SARS w Wielkiej Brytanii Ministerstwo Zdrowia Wielkiej Brytanii potwierdziło w czwartek pierwszy przypadek zachorowania na nietypowe zapalenie płuc. Agencja Ochrony Zdrowia (HPA) poinformowała, że cierpiący na SARS pacjent wyzdrowiał i nikogo nie zaraził. Stwierdzono ponadto trzy inne podejrzane przypadki. Na całym świecie z powodu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2924

Spis treści
Zamów abonament