Którędy ku przyszłości
Którędy ku przyszłości
Fot. Siemens
Maleje zainteresowanie nowymi technologiami. Efekty gospodarczego kryzysu widać zwłaszcza na rynku teleinformatycznym. Producenci bronią się, opóźniając wdrożenia najnowszych rozwiązań technicznych, rozwijając w zamian sprawdzone - i tańsze - pomysły.
Tłuste lata dla rynku teleinformatycznego już się skończyły - uważa dr Volker Jung, prezes niemieckiego stowarzyszenia zajmującego się technologiami informatycznymi i telekomunikacyjnymi BITKOM. Taką opinię wygłosił podczas wystawy i targów CeBIT w Hanowerze. Jego zdaniem ostatni cykl wzrostu zakończył się dwa - trzy lata temu, a jego efektem był trend łączenia (konwergencji) urządzeń komputerowych i telekomunikacyjnych. Kolejny cykl wzrostu oznaczać ma udostępnienie każdemu szerokopasmowej komunikacji, czyli w praktyce możliwości bezprzewodowego przesyłania zdjęć i filmów wideo oraz dodawanie funkcji komunikacyjnych praktycznie do każdego urządzenia codziennego użytku - uważa dr Jung, na co dzień zajmujący się rozwiązaniami sieciowymi w firmie Siemens. Dziś do Internetu podłączonych jest kilkaset milionów komputerów. Jak przewiduje dr Jung, w przyszłości Internet będzie łączyć miliardy urządzeń, które komunikować się będą same ze sobą - bez pośrednictwa człowieka.
Nałożenie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta