Czas na nowe prawo o mediach
Czas na nowe prawo o mediach
RYS. ANTONI CHODOROWSKI
JULIUSZ BRAUN
Nowelizację prawa medialnego należy podzielić. Trzeba szybko uchwalić tzw. przepisy europejskie, a sejmowy druk nr 1424 zawierający sprawozdanie Komisji Kultury i Środków Przekazu o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji wyrzucić do kosza. Dyskusja na jego temat może być wykorzystana przy budowie nowej ustawy.
Dziś zapewne mało kto o tym pamięta. Siedem lat temu przewodniczący KRRiTV Bolesław Sulik przedstawił rządowi projekt wprowadzenia do ustawy o radiofonii i telewizji przepisów dotyczących odnawiania koncesji. Propozycja nigdy do Sejmu nie dotarła, a KRRiTV praktycznie już rok temu, korzystając ze starych przepisów, zakończyła proces ponownego przyznawania koncesji radiowych, procedura zaś dotycząca koncesji Polsatu jest poważnie zaawansowana. Pięć lat temu Sejm uchwalił przepisy zmieniające radykalnie system poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego. W Senacie sprawa upadła, a jeden z ministrów Jerzego Buzka obiecał, że w ciągu trzech miesięcy rząd przedstawi nową, lepszą propozycję w tej sprawie. Na tym się skończyło.
Dwa lata temu sądziłem, że można szybką nowelizacją nadrobić stracony czas, wprowadzić do ustawy o radiofonii i telewizji najpilniejsze poprawki....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta