Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie dla Orlenu i Rotcha

15 lipca 2003 | Ekonomia | AŁ ND
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Prywatyzacja Rafinerii Gdańskiej Po powstaniu Grupy Lotos możliwa jest budowa europejskiego koncernu paliwowego

  • Opinie
Nie dla Orlenu i Rotcha

Minister skarbu Piotr Czyżewski

(c) JAKUB OSTAŁOWSKI

Konsorcjum Rotch Energy i PKN Orlen nie kupi akcji Rafinerii Gdańskiej. Orlen - największa firma paliwowa w kraju, ma jednak szansę na alians ze swoim głównym konkurentem, ale dopiero po tym, jak do gdańskiej spółki przyłączone zostaną rafinerie południowe.

Wczoraj minister skarbu Piotr Czyżewski oficjalnie ogłosił, że zgodził się z decyzją Nafty Polskiej, by nie przyjmować złożonej przez konsorcjum Rotch Energy - PKN Orlen oferty zakupu 75 proc. akcji Rafinerii Gdańskiej. Według ministra "nie gwarantowała ona osiągnięcia celów prywatyzacji, przede wszystkim realizacji strategii rozwoju spółki". Dlatego zaakceptowano plan wniesienia do Grupy Lotos, pod którą to nazwą od czerwca działa Rafineria Gdańska, akcji rafinerii Czechowice, Jasło i Glimar. - To oznacza kapitałowe, produktowe i technologiczne powiązanie tych spółek z Grupą Lotos - mówił wczoraj minister Czyżewski. - I w ten sposób uchroni je przed upadłością. Do grupy może dołączyć też firma poszukiwawczo-wydobywcza Petrobaltic. Z jednej strony chodzi o powiększenie wartości Grupy i jej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2974

Spis treści
Zamów abonament