Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opinie - Komentarze

04 sierpnia 2003 | Polska-Unia Europejska | AR
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

JAK UNIĘ WIDZĄ INNI

Opinie - Komentarze

Rada EBC w szerszej strefie euro

Europejski Bank Centralny zastanawiał się nad strukturą swych organów kierowniczych i przyjął propozycję szczytu UE z 21 marca, dotyczącą zreformowania się. Przypomniano, że organem decydującym o polityce pieniężnej EBC jest rada banku, w której oprócz sześciu członków zarządu zasiada 12 prezesów banków centralnych, a każdy członek dysponuje jednym głosem

Rozszerzenie Unii o 10 krajów utrudniłoby pracę rady, w której znaleźliby się wszyscy prezesi banków centralnych. Dlatego w nowej sytuacji powstanie organ ograniczony do 15 członków, z rotacją w ramach trzech grup krajów, zależnie od wielkości ich PKB i łącznych aktywów finansowych. Grupy tworzą przedstawiciele głównych państw (Niemcy, Francja, Włochy Hiszpania i Wielka Brytania, kiedy dołączy), ośmiu przedstawicieli 13 krajów średnich (Austria, Belgia, Irlandia, Holandia, Polska, Portugalia, Grecja, Luksemburg, Finlandia, Czechy, Węgry, Szwecja, Dania) i trzech przedstawicieli państw małych (Rumunia, Bułgaria, Słowacja, Słowenia, kraje bałtyckie, Cypr, Malta).

"Le Figaro" z 31 lipca

Liczy się jakość, nie geografia

Szynka parmeńska zapijana winem Chablis, następnie plaster sera Roquefort i kieliszek...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2991

Spis treści
Zamów abonament