Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie chcę tworzyć uniwersalnego banku

03 października 2003 | Ekonomia | RB

ROZMOWA NA GORĄCO

Mariusz Łukasiewicz, prezes Rady Nadzorczej Eurobanku

Nie chcę tworzyć uniwersalnego banku

Do końca roku powstanie w całej Polsce około stu placówek Eurobanku. Czy to znaczy, że podejmując decyzję o rozpoczęciu nowego przedsięwzięcia finansowego znalazł pan niezagospodarowaną niszę?

MARIUSZ ŁUKASIEWICZ: Nie celujemy w jakąś niszę. Polski rynek bankowy jest stosunkowo niewielki. Podejście marketingowo-podręcznikowe, polegające na szukaniu niszy, w wielu dziedzinach się u nas nie sprawdza. Po prostu dlatego, że niezagospodarowane nisze są za małe, aby biznes mógł się utrzymać. Pytanie jednak, czy nasz rynek jest rzeczywiście nasycony usługami bankowymi? Wydaje mi się, że jest inaczej.

Dlaczego?

Liczba placówek bankowych i nasycenie usługami bankowymi w Polsce nadal jest znacznie mniejsze niż w krajach, które są dla nas przykładem. Nieprędko dojdziemy do poziomu Niemiec, ale niekorzystny wynik mamy także w zestawieniu z krajami...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3042

Spis treści
Zamów abonament