Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biuro prasowe w sądzie

20 października 2003 | Prawo | IK
źródło: Nieznane

Społeczny wizerunek wymiaru sprawiedliwości

Biuro prasowe w sądzie

IRENA KAMIŃSKA

Bardzo wielu sędziów jest przekonanych, że kontakty z mediami prowadzą najczęściej do przekłamań, media na sali sądowej zakłócają normalny przebieg rozprawy, a sędzia powinien wypowiadać się jedynie poprzez swoje orzeczenie. Dziennikarze natomiast skarżą się, że sędziowie posługują się hermetycznym, niezrozumiałym dla ogółu językiem i nie chcą współpracować z mediami.

Ciągle pokutuje mit o niemożności stworzenia właściwych relacji między sądem a środkami masowego przekazu. Prawda jak zwykle leży pośrodku, ale tym bardziej konieczne jest pozbycie się wzajemnych uprzedzeń i wypracowanie modelu pozwalającego na obiektywną i rzetelną informację o pracy sądów. Społeczny wizerunek sądów zależy także od obrazu, jaki kreują media, z udziałem lub bez samych sędziów.

Konstytucja RP w art. 61 gwarantuje obywatelom prawo do informacji o działalności organów władzy publicznej. Społeczeństwo chce...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3056

Spis treści
Zamów abonament