Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

04 marca 1995 | Kraj | PR JB

Informacje

Wyniki przesłuchań w komisjach sejmowych, zakończonych późno w nocy z piątku na sobotę, są pomyślne dla kandydatów do rządu Józefa Oleksego. Na ogół byli akceptowani przez zdecydowaną większość posłów z komisji, czasem przez prawie wszystkich. Do wyjątków należeli kandydat na szefa URM Marek Borowski, przeciwko któremu głosował co trzeci poseł z komisji oraz ostro atakowani kandydat na ministra przemysłu Klemens Ścierski ina szefa MEN Ryszard Czarny. Bardzo dobrego zdania byli posłowie o prezydenckich kandydatach na ministrów spraw wewnętrznych Andrzeju Milczanowskim i zagranicznych Władysławie Bartoszewskim. Natomiast gdyby nie dyscyplina partjna, to kandydat na szefa MON Wojciech Okoński mógłby nie uzyskać akceptacji komisji, gdyż opowiedziało się za nim 15 posłów, a 13 było przeciw lub wstrzymało się.

Największe emocje posłów z Komisji Polityki Gospodarczej, Budżetu i Finansów -- przesłuchujących

Grzegorza Kołodko,

kandydującego do fotela wicepremiera i ministra finansów -- budziło utrzymanie planowanej ścieżki inflacyjnej na poziomie 17 proc. (liczonej grudzień 1995 do grudnia 1994) .

Zdaniem Kołodki jest to ekonomicznie możliwe, ale politycznie bardzo trudne. -- Muszą zostać zapewnione partnerskie stosunki z pracodawcami i pracobiorcami w warunkach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 420

Spis treści
Zamów abonament