Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prosta historia po rosyjskim dramacie

23 grudnia 2003 | Kultura | JW
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Rozmowa z Mariuszem Malcem, reżyserem, dokumentalistą, laureatem nagrody Europejskiej Korporacji Nadawców

Prosta historia po rosyjskim dramacie

- Chciałem skupić się na modlitwie. Nogi trochę bolały, ale nie narzekałem. W ferie odpocznę jeżdżąc na nartach - mówi mały pielgrzym Karolek.

(C) TVP

Zbiera pan za swe dokumenty nagrody w kraju i za granicą, na kieleckim Nurcie 2003 otrzymał pan niedawno dwa główne trofea za "Teatr śmierci - Nord Ost", Europejska Korporacja Nadawców EBU uznała pańskiego "Karolka" za najlepszą tegoroczną opowieść o dzieciach. Miał pan pracowity rok.

MARIUSZ MALEC: Dwuczęściowym dokumentem o tragedii na Dubrowce zamknąłem swój czeczeński tryptyk rozpoczęty "Matką nieznanego żołnierza", kontynuowany w "Człowieku, którego nie ma". Historia "Karolka" jest prosta i radosna - szukałem wytchnienia po rosyjskim dramacie.

Mariusz Malec, reżyser, scenarzysta; ur. w Kielcach 1968 r., absolwent Wydziału Filozofii KUL oraz reżyserii - Wydziału Radia i Telewizji UŚ w Katowicach. Zrealizował kilkanaście filmów dokumentalnych, m.in.: "Boski architekt" o Antonio Gaudim, "Joan Miro", "Gancwol fotograf" (1994 - nagr. MFFK w Krakowie), "Cicha przystań" (1996 -...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3109

Spis treści
Zamów abonament