Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Finanse; Surowce; Giełdy

21 stycznia 2004 | Ekonomia | DE

  • Finanse : Euro znów w górę
  • Surowce : Złoto podrożało
  • Giełdy : Remis ze wskazaniem na średniaków
FINANSE

Euro znów w górę

Kurs dolara i euro na fixingu NBP

Wczoraj euro powróciło to tendencji wzrostowej. Po kilku dniach osłabiania i realizacji zysków przez inwestorów kurs wspólnej waluty zyskał 1,5 proc. względem jena i ponad 1 proc. w relacji do dolara.

Analitycy uważają, że przyczyną umocnienia euro był brak zdecydowania w wypowiedziach wskazujących na konieczność interwencji na rynku walutowym. Mimo tego, że część ekonomistów uważa, iż kurs euro powinien spaść poniżej 1,2 USD, to nie widać, aby Europejski Bank Centralny był skory do podjęcia działań w tym kierunku. Wczoraj za euro płacono 1,255 USD, podczas gdy w poniedziałek wieczorem wspólną walutę wyceniano na mniej niż 1,24 USD. Amerykańskiej walucie nie pomogła nawet publikacja indeksu nastroju w biznesie instytutu ZEW w Niemczech. Jego wartość wyniosła zaledwie 72,9 pkt wobec oczekiwanych 74,3 pkt. To jednak nie wywołało wzrostu kursu dolara i może świadczyć, że inwestorzy ponownie zaczynają się odwracać od zielonego.

To wpłynęło na zmiany notowań złotego w ten sposób, że dolar był tańszy, a euro droższe względem poniedziałkowych notowań. Za dolara płacono po...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3131

Spis treści
Zamów abonament