Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy

21 stycznia 2004 | Ekonomia | DE

CHEMIA

Lonza: gorszy rok

Szwajcarska grupa chemiczna Lonza podała o zmniejszeniu w 2003 r. zysku netto o 58,8 proc. do 91 mln CHF (58,7 mln EUR) i o dymisji prezesa Markusa Gem?nda. Zysk operacyjny zmalał o 54 proc. do 139 mln CHF, a obroty o 11,6 proc. do 2,242 mld. Wyniki były znacznie gorsze, bo nie nastąpiła spodziewana w II półroczu poprawa. (AFP, Reuters, P.R.)

ENERGETYKA

E.ON bez Unión Fenosa

Niemiecka grupa energetyczna E.ON sprzedała na wolnym rynku 15,2 mln akcji w hiszpańskiej Unión Fenosa (4,99 proc.) za 217 mln euro, osiągając zysk księgowy 26 mln. (AFP, P.R.)

MEDIA, TECHNOLOGIE

TP: opłaty za zamawianie

Od 1 lutego Telekomunikacja Polska SA wprowadzi opłaty za korzystanie z numerów 900 i 901, czyli za zamawianie rozmów międzystrefowych i międzynarodowych - informuje wydawany przez TP SA dwutygodnik "iTePe". Połączenie z każdym z numerów będzie kosztowało 1,06 zł. Wprowadzenie opłat TP SA tłumaczy koniecznością częściowego "zrekompensowania straty wynikającej z racji świadczenia deficytowych usług zleceniowych". T.śW.

TP Internet ma 99,45 proc. "Parkietu"

Spółka zależna Telekomunikacji Polskiej - TP Internet - ma już 99,45 proc. głosów na WZA spółki Parkiet Media, wydawcy "Gazety Giełdy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3131

Spis treści
Zamów abonament